Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prowadzenie dalszych prac remontowych. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. W niedzielę 23 lipca za dwa tygodnie będziemy święcić po Mszach św. pojazdy.

2. W tym tygodniu wspominamy:         
          we wtorek – Św. Benedykta, opata – patrona Europy
          w środę – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
          w czwartek – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
          w sobotę – Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła

3. Odpust w parafii w Czaczu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w przyszłą niedzielę 16 lipca. Suma o godz. 11:30.

4. Sakrament bierzmowania dla dwóch najstarszych czekających roczników młodzieży uzgodniłem z ks. biskupem na 18 października – w święto św. Łukasza na godz. 17:00.

5. „Bóg zapłać” za dokończenie w tym tygodniu prac brukarskich przy cmentarzu. Teraz czekamy na nową bramę między podwórzem probostwa a cmentarzem. W planach rozpoczęcie osuszenia ścian w prezbiterium kościoła św. Teresy. Dziękuję również za wykoszenie trawy wokół probostwa i na cmentarzu. Dzięki wykonanemu opryskowi zaczyna odrastać zniszczony bukszpan.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 2 – 10 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 19.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

9. Wypoczywającym wakacyjnie w naszej parafii gościom – życzę miłego pobytu, dobrych wrażeń, regeneracji sił fizycznych i duchowych. Zapraszam też do naszych świątyń.

ks. Piotr Kufliński