Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2.W tym tygodniu wspominamy:
             w poniedziałek – Św. Kingi, Dziewicy
             we wtorek – Św. Jakuba, Apostoła – święto
             w środę – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
             w sobotę – Św. Marty, Marii i Łazarza

3. Dziś święcimy pojazdy z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po wspólnej modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na różne środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Odpust Porcjunkuli w ku czci Matki Bożej Bolesnej w klasztorze OO. Franciszkanów w Osiecznej od 3 – 7 sierpnia.

5. Odpust ku czci św. Bartłomieja – głównego patrona naszej parafii – będziemy przeżywać w dniu wspomnienia świętego, czyli 24 sierpnia w czwartek podczas Mszy św. o godz. 1800. Sumę celebrować będzie O. Robert OFM.

6. Na cmentarz parafialny możemy spojrzeć na stronie internetowej w nowym ujęciu „z lotu ptaka” tutaj. Za jego wykonanie bardzo dziękuję p. Magdzie.

7. Zamówiłem nową bramę między podwórzem probostwa i cmentarzem. Przy okazji zostanie naprawiona i odnowiona bramka wejściowa na probostwo, która została wadliwie osadzona i dlatego jest ciągły problem przy jej otwieraniu i zamykaniu.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

11. Wszystkim Gościom przebywającym w naszej parafii – życzę miłego pobytu, dobrych wrażeń, odkrywania Boga w przyrodzie ludziach. Zapraszam też do naszych świątyń.