Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z nabożeństwem I piątkowym a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca.

2,W tym tygodniu wspominamy:       
        w poniedziałek – Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
        we wtorek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła
        w piątek – Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana
        w niedzielę – Przemienienie Pańskie – święto

3. Odpust Porcjunkuli w ku czci Matki Bożej Bolesnej w klasztorze OO. Franciszkanów w Osiecznej od 3 – 7 sierpnia. Program odpustu znajduje się w gablocie ogłoszeń. W czwartek 3 sierpnia o godz. 10:30 będę sprawował Mszę św. przed obrazem Matki Bożej Bolesnej wraz z innymi kapłanami w intencji moich parafian, na którą wszystkich, którzy chcą dojechać serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00 a spowiedź św. od godz. 17:00.

5. Program odpustu w Górce Duchownej jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Dożynki diecezjalne w tym roku 20 sierpnia w sanktuarium w Górce Duchownej.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Spróbujemy tymczasowo zaradzić wilgoci w kościele św. Teresy.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

9. Wszystkim Gościom przebywającym w naszej parafii – życzę miłego pobytu, odkrywania Boga w przyrodzie i ludziach. Zapraszam również do naszych świątyń.

ks. Piotr Kufliński