Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2.W tym tygodniu wspominamy:
         w poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego
         we wtorek – Św. Dominika, Kapłana
         w środę – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy – Patronki Europy – święto
         w czwartek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
         w piątek – Św. Klary, Dziewicy

3. Dziś odpust Św. Wawrzyńca w parafii w Wonieściu. Suma o godz. 11:30 wraz z wprowadzeniem nowego proboszcza.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na prowadzenie dalszych prac remontowych. „Bóg zapłać” tym, którzy pamiętają. Składka na szkoły katolickie, WT i KUL za dwa tygodnie.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy już zaoferowali swoją pomoc w przygotowaniu naszego odpustu parafialnego ku czci głównego patrona – św. Bartłomieja. Będziemy go przeżywać w czwartek 24 sierpnia – w dniu patrona – o godz. 18:00. Uroczystej koncelebrze przewodniczyć będzie O. Robert – nasz wielkopostny rekolekcjonista.

6. Osobiście dziękuję za obecność na Mszy św. w poniedziałek w mojej intencji – wszystkim a zwłaszcza scholii za niespodziankę i za złożone życzenia w piątek. Również tym, którzy dotarli na Msze św. w czwartek do Osiecznej „Bóg zapłać”.

7. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace: za odkucie gnijącego w prezbiterium św. Teresy tynku i zabezpieczenie oddychającym impregnatem cegieł oraz cokołu przy posadzce; za poprawienie instalacji elektrycznej; za wypiaskowanie, proszkowe odmalowanie i prawidłowe osadzenie bramki wejściowej na probostwo; za wykoszenie trawy wokół probostwa i na cmentarzu, za wykonany oprysk przeciw chwastom oraz za załatwienie spraw w urzędzie i przygotowanie dzierżaw rolnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Szczególnie wszystkim, którzy doprowadzili kościół św. Teresy po remoncie do dalszego użytkowania. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Polnej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Dworcowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

10. Gościom odpoczywającym w naszej parafii – życzę dobrego pobytu, spotkania z Bogiem w przyrodzie i ludziach i zapraszam też do naszych świątyń.