Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

w poniedziałek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapana i Męczennika
         we wtorek – Wniebowzięcie NMP – Uroczystość
         w czwartek – Św. Jacka, Kapłana
         w piątek – Bł. Sancji, Dziewicy

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Wyrazem naszej wiary i patriotyzmu niech będą wywieszone na domach flagi. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary, które przez Caritas diecezjalną w tym roku na prośbę ks. Arcybiskupa będą przekazane ofiarom powodzi w Słowenii. W tym dniu przypada odpust we Farze w Śmiglu. Suma o godz. 11:30.

4. Przed nami czas licznych uroczystości:
– od niedzieli 20 sierpnia rozpoczyna się odpust w Górce Duchownej – program w kościele św. Teresy i na stronie internetowej parafii. Tym dniu również Dożynki Archidiecezjalno – samorządowe w Górce Duchownej o godz. 11:00.
– w czwartek 24 sierpnia przypada odpust naszego głównego patrona parafii – św. Bartłomieja. Suma o godz. 18:00, którą odprawi w koncelebrze O. Robert. Zapraszam wszystkich do organizacji odpustu i udziału w nim.
– w piątek 25 sierpnia – dzień naszej pielgrzymki do Górki Duchownej (wychodzimy o godz. 16:00 z kościoła św. Teresy) O godz. 18:00 nasza Msza św. u Matki Bożej Pocieszenia.

5. Dziś zbierane ofiary na tacę to składka budowlana, przeznaczona głównie na zapłacenie prac, które są w toku oraz tych już wykonanych. „Bóg zapłać” ofiarodawcom, również za wpłaty na konto i kancelarii. Ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie będziemy zbierać za tydzień.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Proszę o terminowe podawanie treści intencji wcześniej zarezerwowanych.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy, bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Troska o dom Boży i inne dobra materialne parafii to treść V przykazania kościelnego. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 13 i 13a.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

9. Gościom przebywającym w naszej parafii – życzę radosnego pobytu, spotkań z Bogiem w przyrodzie i ludziach. Zapraszam też do naszych świątyń.