Nabożeństwa różańcowe Zapraszamy
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
                w poniedziałek – Św. Piusa X, Papieża
                we wtorek – NMP Królowej
                w czwartek – Św. Bartłomieja, Apostoła
                w sobotę – NMP Częstochowskiej

3. Dziś rozpoczyna się odpust w Górce Duchownej. Serdecznie zapraszam na naszą pieszą pielgrzymkę do Górki Duchownej, którą poprowadzę w piątek 25 sierpnia po modlitwie w kościele św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 odprawię Mszę św. w intencji Parafian. W tym dniu nie ma u nas Mszy św.

4. W czwartek przeżywamy odpust św. Bartłomieja. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja, którą odprawi i słowo Boże wygłosi O. Robert. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału w liturgii: scholę, wspólnotę różańca, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Odpust patrona parafii to imieniny, wszystkich jej mieszkańców. Chciałbym, aby wypadł jak najuroczyściej.

5. Konferencje przygotowujące do małżeństwa rozpoczynają się we Farze w Śmiglu od niedzieli 3 września o godz. 15:30.

6. Dziś zbierane ofiary na są przeznaczone na KUL, WT i szkoły katolickie.

7. Bardzo dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace: zwłaszcza piękną nową barierkę ułatwiającą wejście do świątyni św. Teresy od strony zakrystii oraz za naprawę mikrofonów też w kościele św. Teresy. 

8. Kancelaria parafialna ze względu na odpust parafialny czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty na konto i w kancelarii; „Bóg zapłać”.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 15 – 27 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 37 – 43.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

11. Przybyszom przebywającym w naszej parafii – życzę szczęśliwego pobytu. Spotkań z Bogiem w przyrodzie i ludziach oraz zapraszam do naszych świątyń.

ks. Piotr Kufliński