PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy w ciągu roku. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 17 września.

2. W tym tygodniu wspominamy:      
       w poniedziałek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
       we wtorek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

3. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.

4. Konferencje przygotowujące do małżeństwa rozpoczynają się we Farze w Śmiglu od niedzieli 3 września o godz. 15:30.

5. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek 1 września po Mszy św. wieczornej do kościoła św. Bartłomieja.

6. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną wraz zaproszonymi nowymi osobami zapraszam na spotkanie w piątek 8 września za dwa tygodnie na spotkanie na probostwie o godz. 19:00. 

7. Bardzo dziękuję za dwa najpiękniejsze dni przeżyte w naszej wspólnocie tzn. Odpust Parafialny i piesza pielgrzymkę do Górki Duchownej. Wspólnocie Różańca za przepiękną dekorację kościoła Patrona oraz stałej grupie ochotników za wykonane dekoracje wokół świątyni i wykoszenie trawy. Scholi i całej asyście liturgicznej za oprawę uroczystości (pocztom sztandarowym, ministrantom i szafarzom – p. Mieczysławowi za koordynację całości). O Robertowi i Ks. Jarosławowi ze Starego Białcza za sprawowanie liturgii. Za wszelką pomoc i ofiarowane dary na stół odpustowy „Bóg zapłać”. Za pielgrzymkę do Górki Duchownej – pieszo szło i jechało w wózkach ponad 100 osób oraz pozostałym za dojazd na Mszę św. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji zwłaszcza rodzicom Scholii za kierowanie ruchem i samej Scholii za upiększenie liturgii. Pocztom sztandarowym i asyście. Osobne podziękowanie Policji w radiowozach, którzy towarzyszyli nam w obie strony i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dzierżawcom ziemi przypominam, że zbliża termin opłaty podatku rolnego do 15 września i dzierżawy do 30 września. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Parafia stara się od ENEI o zwrot nadpłaty za energię elektryczną z 2022 r.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę bo do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 45 – 55 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 57 – 63.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński