Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:30 – suma odpustowa. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe (które zaczynamy od niedzieli) w środy i soboty przed Mszą św. (w tym tygodniu również w I piątek) a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (I sobota miesiąca).

2. W tym tygodniu wspominamy:           
            w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
            w środę – św. Franciszka z Asyżu
            w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy
            w sobotę – NMP Różańcowej

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.

4. W październiku (18) będzie bierzmowanie w naszej parafii. Z 50 kandydatów do tego sakramentu odebrało dokument tylko 30!

5. Zapraszam na XXI Rajd Różańcowy w sobotę 7 października. Wyruszamy o godz. 9:30 (zbiórka 9:15). Szczególnie zapraszam dzieci I komunijne, którym poświęcę różańce u Matki Bożej Góreckiej oraz kandydatów do bierzmowania i naszą scholę do prowadzenia śpiewów. Ale zapraszam też wszystkich, którzy czują się młodzi przed Bogiem i chcą z nami pójść do Matki.

6. Bardzo dziękuję za konserwację wszystkich okien na probostwie i wyczyszczenie rynien. Niebawem przystąpimy do dalszego remontu domu parafialnego – na początek wymianą wszystkich okien na szczelniejsze aby poprawić komfort termiczny i oszczędzić na ogrzewaniu. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na prowadzenie bieżących prac remontowych w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Zapłaciłem za założone nowe rynny na budynkach gospodarczych. Z prawdziwą radością dzielę się z parafianami informacją, że po ponownym złożeniu wniosku na dofinansowanie remontu kościoła św. Bartłomieja otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Rekonstrukcji Zabytków 179 000 zł. dotacji na ten cel. Serdecznie dziękuję nie tylko tym, którzy mnie do tego dopingowali ale przede wszystkim tym, którzy realnie i skutecznie pomogli mi w przygotowaniu wniosku.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i dzierżawę „Bóg zapłać”. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii. Ofiara od całorocznych wynosi 30 zł od osoby lub nazwiska. Jednorazowe – ofiara dowolna. 

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krótkiej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 86 – 78a.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński