Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych 20 października godz. 17:00.

w czwartek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – święto
        w piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W parafii w Wilkowie Polskim odpust św. Jadwigi – suma o godz. 11:30

4. Próba do bierzmowania z udziałem kandydatów w poniedziałek 16 października o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Kandydaci przynoszą wypełnione kartki do bierzmowania. W tym dniu kancelaria jest nieczynna. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodzin w dzień przed bierzmowaniem 17 października od godz. 16:00 w kościele św. Teresy (dwóch kapłanów). Też z kartkami do bierzmowania.

5. Bardzo dziękuję za piękne przygotowanie odpustu św. Teresy. Ks. Ryszardowi z Wonieścia za odprawienie sumy i przybyłym na nią kapłanom. Scholi za przepiękną oprawę muzyczną; szafarzom i ministrantom za asystę. Wspólnocie Różańca, pocztom sztandarowym: parafialnym i Strażakom. Niosącym baldachim i licznej rzeszy maluchom sypiącym kwiatki wraz z opiekunami. Za wykonanie dekoracji świątyni w środku kwiaciarni i na zewnątrz wolontariuszom. Panu Mieczysławowi za czuwanie nad organizacją. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Niech św. Teresa prowadzi nas do świętości – jak mówił kaznodzieja.

6. Równie gorąco i serdecznie dziękuję za XXI Rajd Różańcowy im. św. Jana Pawła II wszystkim, którzy go zorganizowali i wzięli w nim udział. Było nas ponad 100 pielgrzymów: od pchanych we wózkach, po dzieci I komunijne, młodzież i dorosłych. Ks. Przemysławowi za życzliwe przyjęcie. Pani Ani za organizację. Scholii z opiekunami za oprawę muzyczną a klasie komunijnej za funkcje liturgiczne. Kierującym ruchem za troskę o bezpieczeństwo i Policji za prowadzenie radiowozem. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Niech wam Matka Pocieszenia wyprasza potrzebne łaski u Boga.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy i złożoną ofiarę bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 74a – 66 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 60.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.