1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II cywilizacja życia” Po Mszach św. kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Msze św. w poniedziałek i wtorek w kościele św. Teresy. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek godz. 17:00.

w poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej
           we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
           w środę – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto
           w piątek – Św. Jana Kantego, Kapłana

4. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym, który rozpoczyna tydzień misyjny. Składka jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Próba do bierzmowania z udziałem kandydatów w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Kandydaci przynoszą wypełnione kartki do bierzmowania. W tym dniu kancelaria jest nieczynna. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodzin we wtorek od godz. 16:00 w kościele św. Teresy (dwóch kapłanów). Kandydaci też z kartkami do bierzmowania.

6. Sakramentu bierzmowania w środę podczas Mszy św. o godz. 17:00 udzieli 41 młodym J.E. ks. Biskup Zdzisław Fortuniak.

7. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie na probostwo w najbliższy piątek 20 października o godz. 19:00.

8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 58 – 54 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 50 – 34.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.