Nabożeństwa majowe

1. Dziś obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i cały tydzień misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

w sobotę – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto

3. Przyszła niedziela jest uroczystością Rocznicy poświęcenia własnego kościoła. W parafii w Starym Białczu obchodzony jest odpust Wszystkich Świętych. Suma o godz. 11:30.

4. Na moją prośbę JE ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki powiększył Radę Duszpasterską o: p. Alinę Kaczmarzyk i p. Karolinę Sikora a Radę Ekonomiczną o p. Mateusza Białego. Nowym radnym dziękuję za podjęcie obowiązków w naszej parafii i życzę Bożego wsparcia w trudzie oraz życzliwego przyjęcia przez parafian.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w pięknym przygotowaniu i przeprowadzeniu sakramentu bierzmowania. JE ks. biskupowi Zdzisławowi za życzliwość, bierzmowanym za sprawowane funkcje liturgiczne podczas Mszy św.; całej asyście liturgicznej ze scholą na czele; pani katechetce, p. Mieczysławowi, p. Piotrowi, i ministrantom. Kwiaciarni za piękną dekorację i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną oraz za posługę przy stole na probostwie. Niech wam Pan błogosławi, a bierzmowanym da siłę do mężnego wyznawania wiary.

6. W poniedziałek rozpoczynamy remont Domu Parafialnego. Na początek wymieniamy wszystkie 7 okien w trzech kondygnacjach budynku na szczelniejsze, aby ocieplić budynek i zmniejszyć koszty ogrzewania.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy i za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 32 i 32a a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 30 – 24.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.