PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1.Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w listopadzie w piątek 17 o godz. 17:00.

2.W tym tygodniu wspominamy:        
         w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
         w piątek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
         w sobotę – Św. Marcina z Tours, Biskupa

3. W sobotę przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Zapraszam do kościoła już pół godziny wcześniej – będzie można posłuchać piosenek patriotycznych i wierszy w wykonaniu naszej Scholi. Ofiary zbierane w świątyni podczas Mszy św. są dla Stolicy Apostolskiej.

4. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy dzień Ubogich. Po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary do puszek.

5. Do środy – 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków.

6. Pod opiekę Bożej Opatrzności oddajemy Annę i Stanisława Sikorskich, którzy 4 listopada obchodzili 70 rocznicę ślubu (Kamienny Jubileusz) i dziękują Bogu za każdy dzień bycia razem.

7. Dziękuję wszystkim za przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych, p. Mieczysławowi, chórowi męskiemu, kwestującym, obsłudze liturgicznej (zwłaszcza tym, na których mogę zawsze liczyć), p. Magdzie oraz wszystkim uczestnikom liturgii na cmentarzu: za wyjątkowe skupienie, modlitwę i za troskę o cmentarz: „Bóg zapłać”. Również za złożone ofiary.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na 2024r. Wymienianki roczne przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Nowe będą czytane od I niedzieli Adwentu. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest jak zwykle w II niedzielę miesiąca na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. 

9. Zakupiłem większą drabinę na potrzeby świątyni św. Teresy. Trwają prace we wnętrzu domu parafialnego. Dach został umyty karcherem z zalegającej na blasze pleśni. Trudniejsze okazało się odprowadzenie wody, która zalewa piwnicę, ale będzie wykonane. Założyliśmy nowe parapety zewnętrzne i obrobiono wstawione okna. Salka zostanie odmalowana i wymienione będzie oświetlenie na oszczędniejsze.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę bo do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu wyjątkowo w piątek kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 10 – 2 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński