PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy dzień Ubogich. Po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary do puszek. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w najbliższy piątek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:         
          w poniedziałek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski
          w piątek – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
          w sobotę – Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy

3. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy o powołania do służby Bożej i pomocy materialnej dla naszego seminarium duchownego. Po Mszach św. kwesta na ten cel.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i VII w najbliższą środę (w kościele św. Bartłomieja ze względu na trwający remont salki) o godz. 17:00.

5. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w najbliższą niedzielę 19 listopada podczas Mszy św. o godz. 11:00 i po niej.

6. Dziękuję za piękne przeżycie 105 rocznicy Święta Niepodległości podczas Mszy św. o godz. 11:00. Wszystkim obecnym parafianom i gościom. A zwłaszcza za przystrojenie świątyni oraz scholii za cudowny koncert patriotyczny przed Mszą św. i oprawę muzyczną całej Mszy za ojczyznę.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na 2024r. Prawie połowa już jest zarezerwowana. Wymienianki roczne przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Nowe będą czytane od I niedzieli Adwentu. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Z radością informuję, że Kuria Arcybiskupa przyznała 3000 zł dotacji na ogrzewanie probostwa za które serdecznie dziękuję.

8. Kontynuujemy prace przy domu parafialnym. Wykonane zostało prawidłowe odprowadzenie wody z dachu, która dotąd zalewała piwnicę. Niestety nie zdążyliśmy przed ostatnimi opadami, które znów ją zalały. Założone zostały nowe parapety wewnętrzne. Pozostało do wykonania: malowanie elewacji zewnętrznej i salki oraz kancelarii od wewnątrz oraz wymiana oświetlenia.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Miodowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 2 – 8a. i ul. Przemysłowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński