Wielki POST
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek Nabożeństwo I piątkowe a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
          w czwartek – Św. Andrzeja, Apostoła

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 9:00 (zmiana godziny).

4. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 4 zł. Kiedy będą świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” poinformuję.

5. Spotkanie katechetyczne rodziców młodzieży klas VII i VIII, którzy przygotowują się do przejęcia sakramentu bierzmowania w najbliższą niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Obecność obowiązkowa.

6. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Liczymy na szczodrość serc wielu parafian.

7. Pogrzeb śp. Barbary Kaźmierczak będzie we wtorek 28 listopada o godz. 10:00.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Kończę przyjmowanie wymienianek rocznych. Od przyszłej niedzieli będą już czytane nowe. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Kończymy prace przy domu parafialnym: została nam do pomalowania jedna ściana zewnętrzna oraz dokończenie we wnętrzu malowania salki, kancelarii i korytarza. W piwnicy trzeba niestety wydrążyć studnię odwadniającą. Oświetlenie w starych plafonach jest już nowe – jaśniejsze i oszczędniejsze w eksploatacji. Zostało zapłacone. Parafia zapłaciła również za wywóz śmieci z cmentarza, który miał miejsce przed Wszystkimi Świętymi. Koszt całkowity wraz z transportem i załadunkiem to 6735 zł 69 gr. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy ograniczają ilość składowanych śmieci. Woda na cmentarzu została zamknięta na okres zimowy.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok nr 16 i 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9. Kwiatów w Adwencie nie stawiamy.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński