Wielki POST
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, radosne oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. Dzieci losują 3 figurki Matki Bożej (w tym roku są wyjątkowe), które nawiedzają domy w parafii. Pod koniec Adwentu będą wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Losujemy na podstawie wyklejanki. Przynoszone dodatkowo serduszka zostaną użyte do dekoracji świątecznej. 

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII dziś po Mszy św. o godz. 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie 15 grudnia w piątek o godz. 17:00 (wyjątkowo w kościele św. Teresy). Będzie to bowiem dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii z udziałem innych kapłanów. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na prace remontowe w parafii: „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:       
                w czwartek – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
                w piątek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana podczas Mszy św. w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Już dziś zapraszam wszystkie aktywnie działające grupy duszpasterskie w naszej parafii na wspólny opłatek w niedzielę 14 stycznia 2024 r. na salę wiejską. Szczegóły bliżej terminu.

6. Dziś rozpoczynamy w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”, która potrwa do środy 20 grudnia. Liczymy na otwartość i szczodrość serc wielu parafian.

7. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: duże po 20 zł. i małe po 10 zł.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Już ¾ terminów Mszy św. jest zarezerwowanych. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Błędy lub pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Dokończyliśmy remont wewnątrz domu parafialnego. Bardzo dziękuję rodzicom scholii za dokładne posprzątanie salki, kancelarii i korytarza. Została nam do pomalowania jedna ściana z zewnątrz. Niestety musimy kolejnym remontem ratować zalaną piwnicę budynku.

10. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcieli przyjść do sprzątania kościołów, również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Nowej a kościoła św. Teresy z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński