Nabożeństwa majowe

1. Trwa Adwent, radosne oczekiwanie i przygotowanie do Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. Losowane są 3 figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy w parafii. Pod koniec Adwentu będą wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Losujemy na podstawie wyklejanki. Przynoszone serduszka zostaną użyte do dekoracji świątecznej.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Przed kościołem zbieramy dziś ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00 (wyjątkowo w kościele św. Teresy). Będzie to bowiem dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii z udziałem innych kapłanów.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
            w środę – Św. Łucji, Dziewicy i męczennicy
            w czwartek – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

4. Plan spowiedzi adwentowej jak zwykle:
            8:30 do   9:30 i od 10:00 do 11:00 – w kościele św. Bartłomieja
           od 14:00 do 15:30 i od 16:00 do 17:30 – w kościele św. Teresy

w dekanacie spowiedź w tym tygodniu: w środę – w Starym Białczu, w piątek u nas i w Wilkowie Polskim w sobotę – w Śmiglu we Farze

5. W sklepach rozpoczęliśmy zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”, która potrwa do środy 20 grudnia. Liczymy na otwartość i szczodrość serc wielu parafian.

6. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: tylko małe po 10 zł. oraz parafialne śpiewniki kolęd.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Dziś składka na ten cel. Czytane są nowe wymienianki roczne. Błędy lub pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Rozpoczętym kolejnym remontem ratujemy zalaną piwnicę Domu parafialnego. W wykopanym już dole zostanie umieszczona w specjalnej studni pompa, która będzie systematycznie usuwać nadmiar wody z piwnicy (zdjęcia są na stronie parafialnej tutaj).

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady 2 – 8 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 20 nr 1 – 8.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.