Nabożeństwa majowe

1. Do następnej niedzieli trwa Adwent – radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. W piątek zakończenie Rorat i losowanie 3 figurek Matki Bożej na stałe, jako głównych nagród za udział we wszystkich Roratach. Losujemy na podstawie wyklejanki.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W przyszłą niedzielę będzie można odbierać światełko betlejemskie z kościoła św. Teresy. O północy rozpoczynamy uroczystą Mszą Pasterską w intencji parafian obchody Świąt Bożego Narodzenia.

3. Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Kościanie, we Farze 21.12.2023 przez cały dzień.

4. Chorych odwiedzę w środę 20 grudnia zaraz Mszy św. o godz. 8:00

5. Pogrzeb śp. Marii Łukaszewskiej w poniedziałek o godz. 10:00.

6. Spowiedź w tym tygodniu w dekanacie: w poniedziałek – u st. Kostki w Śmiglu we wtorek w Czaczu. W związku z pomocą w konfesjonałach w tych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale w poniedziałek i wtorek. Dodatkowo okazje do spowiedzi będą od godz. 17:00 w czwartek, piątek i sobotę.

7. Kończymy w środę zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”.

8. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: tylko małe po 10 zł. oraz parafialne śpiewniki kolęd i kalendarze ścienne Archidiecezjalne z zaznaczonymi świętami w cenie 3 zł.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek w sprawach pilnych, zwłaszcza proszę podać intencje zarezerwowane na cały styczeń.

10. Zakończyliśmy szczęśliwie remont w piwnicy Domu parafialnego ratując go od wilgoci. Dokończyliśmy też malowanie ostatniej ściany. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i wykonane prace, również bieżące naprawy. Wszystko jej płacone na bieżąco.

11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolna blok 22 nr 1 – 6 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 22 nr 7 – 12.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.