Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 8:00. W pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do NMP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio Emaus.

w środę – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
       w czwartek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto
       w piątek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów (Dzień Islamu)

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli we wspólnym opłatku a zwłaszcza tym, którzy go przygotowali. Scholi wraz z rodzicami za obecność i prowadzenie śpiewów kolęd.

4. Zakończenie kolędy w tym tygodniu:
       w poniedziałek   22. I od godz. 14:00 w Parsku
 Liczę na  podwiezienie.

5. Wszystkich parafian, którzy z różnych powodów nie mieli odwiedzin kolędowych w swoich domach, zapraszam we wtorek o godz. 18:00 na Mszę św. do kościoła św. Bartłomieja – w ich intencji. Zapraszam tych, którzy chcą przyjść i zabrać do domów poświęconą wodę (można też przynieść własną w buteleczkach – poświecę). Będzie okazja również złożyć ofiarę na kościół oraz otrzymać pamiątkowy obrazek.
Nie wyklucza to możliwości zaproszenia kapłana do domu – tak jak to ogłaszałem w uzgodnionym wcześniej terminie. Wprowadzam również możliwość odwiedzin (nie związanych z kolędowaniem Bożonarodzeniowym) w domach parafian, którzy chcieliby uzyskać pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu a krępują się przyjść do kancelarii lub nie zdążyli tego zrobić podczas kolędy.
Tym, którym obiecałem rozwiązać ich sprawy – pamiętam i służę pomocą.
Choć kolęda jeszcze trwa do poniedziałku, już dziś bardzo dziękuję wszystkim za gościnne przyjęcie, wyrozumiałość, wszystkie rozmowy i złożone ofiary. „Bóg zapłać” i niech Pan otacza ich domy swoją opieką.

6. Kancelaria parafialna czynna od czwartku, jak zawsze po Mszy św.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z Olszewa a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Ogrodowej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.