Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00; tygodniu o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do NMP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w lutym w piątek 16 o godz. 16:30 w kościele św. Teresy – przed drogą krzyżową.

2. W tym tygodniu wspominamy:        
         w poniedziałek – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
         we wtorek – Św. Pawła Miki i towarzyszy
         w sobotę – Św. Scholastyki, Dziewicy

3. W przyszłą niedzielę jest obchodzony Światowy Dzień Chorego i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. IV rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii chcemy upamiętnić w niedzielę 25 lutego podczas Mszy św. o godz. 11:00. Będzie to również spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 2 marca wieczorem w III Niedzielę Wielkiego Postu. Istnieje możliwość w tym terminie zamówienia dodatkowych intencji mszalnych.

6. Radę Duszpasterska i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie na probostwo w najbliższy piątek o godz. 19:00. Obecność wszystkich obowiązkowa ze względu na wagę poruszanych tematów.

7. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznych w obu kościołach oraz uprzątnięcie liści z ogrodu probostwa. Osobne podziękowania wszystkim, którzy pomagają mi w pracach związanych z planowanym remontem wnętrza kościoła św. Bartłomieja.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto bankowe parafii. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za ziemię – należną parafii – do 30 marca. W tym roku musimy oddać do Kurii ¼ a nie wysokość 2 q. W przyszłą niedzielę składka w kościele jest na prowadzenie dalszych prac remontowych. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 51 – 37 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 40 – 26.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik, Misyjne Drogi oraz książeczkę rozważań na Wielki Post w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński