Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś jest obchodzony Światowy Dzień Chorego i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00; w tygodniu o godz. 18:00. We wtorek nowenna do NMP, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 (za tydzień prowadzą Radni Parafialni). Po Mszy św. o godz. 18:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w najbliższy piątek o godz. 16:30 w kościele św. Teresy – przed drogą krzyżową. W następną niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15:00.

2. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół – znak nawrócenia, którego chcemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. Parafialna Caritas zbiera na apel ks. Arcybiskupa – ofiary do puszek jako pomoc dla naszych sąsiadów w Ukrainie. 

3. Czas Komunii wielkanocnej od Środy Popielcowej do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. 26 maja 2024 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł 50 gr. od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 60%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

5. IV rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii upamiętnimy w niedzielę 25 lutego podczas Mszy św. o godz. 11:00. Będzie to również spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

6. Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 2 marca wieczorem w III Niedzielę Wielkiego Postu. Istnieje możliwość w tym terminie zamówienia dodatkowych intencji mszalnych.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto bankowe parafii. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za ziemię – należną parafii – do 30 marca. W tym roku musimy oddać do Kurii ¼ a nie wysokość 2 q. 

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 35a – 31 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 24 – 16.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Misyjne Drogi oraz książeczkę rozważań na Wielki Post w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński