Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W tygodniu o godz. 18:00 a w środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 – prowadzą Radni Parafialni a z a dwa tygodnie Rodzice Scholii. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać przed kościołem ofiary dla misjonarzy „ Ad Gentes”. W czwartek święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

2. W sobotę za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje parafialne o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja a w poniedziałek szkolne. Poprowadzi je O. Florencjan z Gdańska. Będą się odbywać w kościele św. Bartłomieja z wyjątkiem Mszy św. w środę o 9:00 na zakończenie rekolekcji szkolnych. Plan rekolekcji znajdzie się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w przyszłym tygodniu. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę za dwa tygodnie (z wyjątkiem Gorzkich Żali) będzie przeznaczona dla OO Franciszkanów jako podziękowanie za ich trud apostolski podejmowany co roku w naszej parafii.

3. Jak w latach ubiegłych chciałbym, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do organizacji tej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Scholę proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii (zostały jeszcze 4 stacje wolne). Już dziś dziękuję tym, którzy zgodzili się bardzo chętnie budować ołtarze na tegoroczną procesję w Uroczystość Bożego Ciała.

4. Pogrzeb śp. Jerzego Kamieniarza w środę 21 lutego o godz. 10:00 w Śmiglu.

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji płacony od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 60%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję tym, którzy już ją złożyli.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone już dzierżawy i podatek za ziemię oraz prolongatę grobów. Mamy jeszcze groby, które mogą zostać w każdej chwili użyte do ponownego pochówku (pokładne nie zostało przedłużone). Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za ziemię – należną parafii – do 30 marca. W tym roku oddajemy do Kurii ¼ należności a nie wysokość za 2 q. 

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 upamiętniamy IV rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii, która odbyła się 28 – 29 lutego 2020 r. Jest to również obowiązkowe spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 14 – 2.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński