Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” a od poniedziałku szkolne. Odbywają się w kościele św. Bartłomieja z wyjątkiem Mszy św. w środę o 9:00 na zakończenie rekolekcji szkolnych. Prowadzi O. Florencjan z Gdańska – Nowego Portu. Plan w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Składka zbierana w kościele w tę sobotę i niedzielę (z wyjątkiem Gorzkich Żali) jest przeznaczona dla OO Franciszkanów jako podziękowanie za ich trud apostolski podejmowany co roku w naszej parafii. Msza św. zbiorowa za zmarłych 15 marca o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 – prowadzą Matki Różańcowe a za tydzień Dzieci I komunijne. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

3. Objazd chorych z okazji rekolekcji parafialnych w środę 6 marca od godz. 11:00.

4. W tym tygodniu przypada:        
         w poniedziałek – Św. Kazimierza królewicza – święto
         w czwartek – I czwartek miesiąca

5. Pogrzeb śp. Krystyny Dudkowiak w środę 6 marca o godz. 12:00.

6. W Wielki Piątek udajemy Drogą Krzyżową z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Została jeszcze jedna wolna stacja. Teksty będą do odbioru w zakrystii w niedzielę Palmową. Scholę proszę o prowadzenie śpiewu podczas drogi.

7. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. Dziękuję 117 rodzinom, które już tę ofiarę złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła. Dotąd zebraliśmy 325 zł i 72 gr. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w parafii „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Również za dary na stół probostwa.

8. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna z racji rekolekcji. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone dzierżawy i podatek za ziemię. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca.

9. „Bóg zapłać” za wszystkie załatwiane w urzędach sprawy związane z remontem kościoła św. Bartłomieja. Wycięte zostało jedno drzewo na cmentarzu, które zagrażało pomnikom zmarłych i odwiedzjącym cmentarz. Teren wokół probostwa jest uzupełniany o nowe nasadzenia, abyśmy mieli czym oddychać.

10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 2a – 10.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik i nowe Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński