Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o 18:00 a w środę o godz. 8:00. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W piątek Msza św. za zmarłych o godz. 16:30, Droga Krzyżowa o godz. 17:15 – prowadzą Dzieci I komunijne a w przyszłym tygodniu schola. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30

2. W tym tygodniu przypada:      
       w środę – 11 rocznica wyboru papieża Franciszka

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przy organizacji rekolekcji Parafialnych i szkolnych. Szczególnie O. Florencjanowi za ich wygłoszenie i p. Katechetce za organizację w szkole wraz z nauczycielami, którzy się zaangażowali. Również całej obsłudze liturgicznej z p. Mieczysławem a szczególnie naszej Scholi za muzyczne prowadzenie Mszy św.

4. Dzień spowiedzi wielkanocnej dla naszej parafii będzie we wtorek 19 marca. Godziny spowiedzi zostały dostosowane do realiów duszpasterskich.

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. Dziękuję 120 rodzinom, które tę ofiarę złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła. Dotąd zebraliśmy 836 zł i 72 gr. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe w parafii „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne i za miejsca ławkach składane w kancelarii lub na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone dzierżawy i podatek za ziemię. (termin podarku upływa 15 marca a termin dzierżawy 31 marca). Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Proszę nie czekać do ostatniej chwili, bo zbliżają się spowiedzi w parafiach, Wielki Tydzień i inne zajęcia duszpasterskie. Chorych odwiedzę w Wielkim Tygodniu.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane prace i naprawy wokół probostwa (uprzątnięcie liści) i kościołów (uruchomienie wody w zakrystiach) oraz za załatwione sprawy.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński