1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek u św. Teresy. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15, którą prowadzi Schola. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30

2. W tym tygodniu przypada:
we wtorek – Św. Józefa – Oblubieńca NMP – uroczystość

Jest to dzień spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii:
Kościół św. Bartłomieja                      9:00 – 10:30
Kościół Św. Teresy                            14:30 – 15:30
                                                          16:30 – 17:30

3. Przyszła niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Przed ostatnią Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu, skąd po poświęceniu i okrążeniu świątyni wejdziemy procesyjnie do środka. Dzieci przynoszą skarbonki Caritas, które składają pod ołtarzem.

4. Chciałbym jeszcze przed Świętami odwiedzić chorych z sakramentami św. Nowych proszę zgłosić do przyszłej soboty a objazd będzie we Wielką Środę po Mszy św. od godz. 8:00.

5. Pogrzeb śp. Lidii Sobkowiak w poniedziałek o godz. 10:00.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. Dziękuję 218 rodzinom, które już ją złożyły. Na kopercie proszę napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła. Dotąd zebraliśmy 1427 zł i 72 gr.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary remontowe i za miejsca ławkach składane w kancelarii lub na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone dzierżawy i podatek za ziemię. Termin podatku już upłynął a termin dzierżawy kończy się 31 marca. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Nowe naklejki pojawią się w kwietniu. Proszę nie czekać do ostatniej chwili, bo zaczynają się spowiedzi w parafiach i inne zajęcia duszpasterskie. Rozważania drogi krzyżowej na Wielki Piątek będą do odbioru za tydzień.

8. Bardzo dziękuję za usunięcie awarii wody na probostwie.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 2 – 10 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.