Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1.  Dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie też czas refleksji nad życiem i przygotowania do naszego osobistego spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej, które będą pielgrzymować po domach naszej parafii. Rodzina, do której zawita figurka niech zbierze się wspólnie na wieczorny pacierz. W poniedziałek po IV niedzieli Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.

2.  Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.  W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

we wtorek – Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana

w sobotę – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła

w Niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4.  Od dziś Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy też akcję pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami na których jest napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci nie są z naszej parafii. Bombki z dziesiątką naszych dzieci zawisły na drzewku innej parafii i od tamtejszych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do III Niedzieli Adwentu.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustową obchodzi parafia św. Barbary w Buczu. Suma o godz. 11:30. U nas w najbliższą niedzielę składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6.  W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:00. W piątek nie będzie objazdu chorych – dopiero przed Świętami.

7. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w piątek 20 grudnia.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9.  Bardzo dziękuję za prace wykonane w parafii: za zawieszenie relikwiarzy i wymianę reflektorów na ledowe w kościele św. Bartłomieja oraz za wszystkie wykonane naprawy na probostwie.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Teresy parafian z Parska ferma i nr 9 a kościoła św. Bartłomieja z Parska nr 10 blok. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje w kościołach.

11.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

 

 

ks. Piotr Kufliński

Proboszcz