Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Zebrane jutro w kościele ofiary są przeznaczone na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – I sobota miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 19 kwietnia o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. objazd chorych w piątek od godz. 8:00 a okazja do spowiedzi od godz. 17:00. 

3, Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej.

4. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw. 

5. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 287 rodzin, co stanowi 54 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

6. Bardzo dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego, za posługę liturgiczną i oprawę muzyczną chórowi męskiemu i scholii oraz za wykonane piękne dekoracje. Za liczny udział w drodze krzyżowej w Wielki Piątek, niesienie krzyża oraz prowadzenie rozważań. Za oprawę fotograficzną Triduum p. Magdzie. Szczególne podziękowanie dla Policji z Kościana i Śmigla za życzliwość oraz profesjonalne zabezpieczenie trasy. Również ojcom dzieci I komunijnych. Za prowadzenie adoracji nocnej od 23:00 do 24:00 i adoracji dzieci w Wielką Sobotę. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim: p Burmistrz Śmigla Małgorzacie Adamczak i p. Wiesławowi Kasperskiemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej Śmigla. Za życzenia składane telefonicznie i osobiście. Szczególnie najliczniejszej grupie czyli Scholi za udział w Mszy św. i piękne życzenia. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy; również za ofiarowane dary na stół. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Niebawem pojawią się uaktualnione nalepki.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów przed świętami i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Mostowej nr 2 – 8.

9. Polecam nowy Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński