Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedziela Biblijną, która rozpoczyna cały Tydzień Biblijny. Również jest to Święto Chrztu Polski. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 19 kwietnia o godz. 17:00. Dziś po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na Fundusz Obrony Życia.

2. W sobotę przypada 22 rocznica ingresu do katedry Arcybiskupa Metropolity a w niedzielę Światowy dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla naszego Seminarium Duchownego.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszam na spotkanie w najbliższą środę 17 kwietnia o godz. 17:00 na salkę parafialną.

4. Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w kościele w Baranowie k. Poznania w sobotę 25 maja od godz. 10:00 do 13:00. Potrzebny jest formularz zgłoszeniowy podpisany przez proboszcza.

5. „Bóg zapłać” za złożoną daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 312 rodzin, tj. 58% parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

6. Kancelaria parafialna w czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św.

7. Dziękuję za wykonane prace modernizacyjne przy ogrzewaniu probostwa polegające na wymianie kotła gazowego na oszczędniejszy oraz montaż wkładu kominowego. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa. Za usunięcie przyczyny zacieku wewnątrz domu parafialnego, którego przyczyną jest wadliwie wykonanie opierzenia komina. Wszystkie prace są finansowane na bieżąco.

8. Z cmentarza zostały wywiezione wszystkie śmieci. Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy ograniczają ich ilość a pozostałych proszę o wyrzucanie śmieci w miejscu do tego przeznaczonym a nie wzdłuż całego płotu. 

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Dworcowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Polnej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i książeczkę „31 dni z Maryją” w cenie 9 zł.

ks. Piotr Kufliński