Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00 – podczas której nasze dzieci przystąpią do I komunii św. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku – jest to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w środę i sobotę). W piątek jest Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.

2. W tym tygodniu wspominamy:                 
                  we wtorek – Św. Macieja, Apostoła – święto
                  w czwartek – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – patrona Polski

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Kolejową na ul. Kwiatową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt w tym roku budować:      
                  I – na ul. Mostowej nr 2 p. Polak
                   II – na ul. Kolejowej nr 13 p. Błocian
                  III – na ul. Kwiatowej nr 13 p. Dudziak
                  IV – na ul. Kwiatowej nr 26 p. Krawczyńscy

5. Parafialny Dzień Chorego planujemy w niedzielę 9 czerwca. Jak zawsze z Mszą św. i namaszczeniem chorych oraz kawą w ogrodzie przy probostwie.

6. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną, którą muszę uregulować od wszystkich mieszkańców do końca czerwca oraz za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii i na konto parafii. Składka dzisiejsza podczas Mszy św. jest też na prace remontowe w Parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Informuję, że parafia zapłaciła za wywóz śmieci wraz z załadunkiem 6384 zł i 43 gr. Dziękuję serdecznie tym, którzy ograniczają ich ilość na cmentarzu. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa oraz za wykonane w tym tygodniu naprawy. Z radością dzielę się też informacją, którą otrzymałem wczoraj, że na moją prośbę Rada Ekonomiczna Metropolity Poznańskiego Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego postanowiła umorzyć dług parafii z tytułu dzierżawy ziemi za 2023 r. w wysokości 5172 zł i 21 gr z przeznaczeniem zaoszczędzonych środków na prace remontowe na probostwie.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 63a – 71.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński