PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        w poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto
        w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
        w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Pogrzeb śp. Stanisławy Walkiewicz w poniedziałek 20 maja o godz. 10:00.

5. Za półtora tygodnia uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Kolejową na ul. Kwiatową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt w tym roku budować:
        I – na ul. Mostowej nr 2 p. Polak
        II – na ul. Kolejowej nr 13 p. Błocian
        III – na ul. Kwiatowej nr 13 p. Dudziak
        IV – na ul. Kwiatowej nr 26 p. Krawczyńscy

Proszę sąsiadów, aby im pomogli w przygotowaniach. Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, scholę, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, ojców dzieci I komunijnych do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji, ale całej parafii. Jest to dla chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku i publiczne wyznanie wiary. Zwłaszcza teraz, gdy podejmowane są próby usunięcia symboli religijnych z przestrzeni publicznej.

6. Parafialny Dzień Chorego będzie w niedzielę 9 czerwca z Mszą św. o godz. 15:00 (o której oprawę liturgiczną bardzo proszę Scholę). Będzie namaszczenie chorych. Po liturgii kawa w ogrodzie przy probostwie.

7. Dzieciom I komunijnym i ich rodzicom dziękuję za pięknie przeżyty Biały Tydzień. Niech Chrystus zawsze gości w waszych sercach i w waszych rodzinach.

8. Dziękuję za życzenia i modlitwy w mojej intencji w dniu kolejnej rocznicy święceń kapłańskich. „Bóg zapłać” za pamięć i życzliwość.

9. Kancelaria czynna w poniedziałek i czwartek. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz wykonane naprawy.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy i złożoną ofiarę bo do kościoła św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Lipowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 – 81.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński