PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 bo to I sobota miesiąca. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. (w Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 8:00) a w od soboty czerwcowe na tych samych zasadach co majowe.

2. W tym tygodniu wspominamy:        
         w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – patronki Archidiecezji
         w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
         w piątek – nawiedzenie NMP – święto
         w sobotę – św. Justyna, męczennika

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Kolejową na ul. Kwiatową gdzie zakończy się Mszą św. Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, scholę, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, ojców dzieci I komunijnych do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji, ale całej parafii. Jest to dla chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku i publiczne wyznanie wiary. W najbliższą niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11:00.

4. Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 9 czerwca z Mszą św. o godz. 15:00 (o której oprawę liturgiczną bardzo proszę Scholę). Będzie namaszczenie chorych. Po liturgii kawa w ogrodzie przy probostwie.

5. Z satysfakcją informuję, że w ubiegłym tygodniu podpisałem – w imieniu parafii – umowę z Gminą Śmigiel oraz z Wykonawcą zadania „Remont wnętrza XIX kościoła parafialnego Św. Bartłomieja w Starym Bojanowie”. Jest on współfinansowany z programu „Polski Ład” przy życzliwym staraniu Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel. Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowanie do prowadzenia prac stratygraficznych na obiekcie, aby konserwator mógł zatwierdzić projekt odnowy zabytku. Wszystkie prace będą prowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z delegaturą w Lesznie.

6. Kancelaria czynna tylko w poniedziałek. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz za wykonane naprawy. A w szczególności za wymianę uszkodzonych (ponad 40 dachówek) na kościele Św. Teresy, prace na probostwie, oraz podjęty trud organizacyjny procesji Bożego Ciała – szczególnie zabezpieczenia trasy przejścia.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 83 – 89 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński