PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o 18:00, również w środę. Nabożeństwa wg stałego porządku. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00 a spowiedź od godz. 17:00. W przyszłą niedzielę składka na cele budowlane a po Mszach św. do puszek dla szkół katolickich, WT i KUL-u. Msza zbiorowa w czerwcu w piątek 21 o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:             
              w poniedziałek – Św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
              w środę – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
              w piątek – NSPJ – uroczystość
              w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy bez wychodzenia na ulicę. Proszę o budowę ołtarzy:
              I – przy zakrystii – Wspólnotę Różańca
              II – w bocznym wejściu kościoła – Parafialny Zespół Caritas
              III – przy drodze do świątyni – Rodziców Scholi
              IV – na podwórzu probostwa – Radnych Parafialnych

4. W piątek Uroczystość NSPJ. O 18:00 Msza św. z procesją do figury PJ na cmentarzu. Proszę o budowę ołtarza służbę liturgiczną. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę zapraszam seniorów, chorych i cierpiących na Mszę św. w ich intencji z namaszczeniem olejami św. do kościoła św. Bartłomieja o godz. 15:00. Po Mszy św. serdecznie zapraszam w imieniu Caritas parafialnej i swoim na spotkanie przy kawie lub herbacie jeśli będzie dobra pogoda – na łonie natury jeśli deszczowa to na salce.

6. Pogrzeb śp. Zenona Nowickiego we wtorek 4 czerwca o godz. 11:00 w Kościanie.

7. Kancelaria czynna tylko w poniedziałek. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty parafialne oraz za wykonane naprawy. W szczególności za odkucie zbędnego betonu przy wejściu do kościoła św. Teresy, który spowodował zawilgocenia. Również za rozpoczęcie badań w kościele św. Bartłomieja, które będą kontynuowane po zakończeniu oktawy Bożego Ciała.

8. Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne ołtarze a sąsiadom za pomoc tym, którzy podjęli się ich budowy. Za dekorację domów, kościołów i terenu wokół probostwa oraz przygotowanie Mszy św. Szczególnie Policji, Strażakom oraz Panom za troskę o nasze bezpieczeństwo. Strażakom za wystawienie pocztu sztandarowego oraz pomoc w upale. Za transport ławek z kościołów i odwiezienie. Za użyczenie nagłośnienia. Całej służbie liturgicznej ze Scholą, kwartetem męskim, szafarzami i ministrantami, Wspólnotą Różańcową, dziećmi I komunijnymi i wszystkimi dziewczynkami – tak licznie w tym roku sypiącymi kwiatki. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie gospodarzom czwartego ołtarza – p. Krawczyńskim za serce i cały włożony trud. A zadbali o wszystkich i wszystko. Wytrwajmy w dziękczynieniu na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 114a – 106a a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 104 – 94.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński