PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa wg stałego porządku. Msza zbiorowa w piątek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        w poniedziałek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
        w piątek – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika

3. W piątek 21 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną do kościoła św. Teresy o godz. 8:30 – w intencji Uczniów i Nauczycieli za przeżyty rok szkolny. Będziemy też prosić o bezpieczne wakacje dla wszystkich.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Lesznie „Dzień dla Życia i Rodziny”, który rozpoczyna się od marszu o godz. 13:00 sprzed kościoła św. Jana Chrzciciela. O godz. 14:00 – Festyn Rodzinny na Placu Metziga. Szczegółowy program na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty w kancelarii i na konto parafialne.

6. W tym tygodniu rozpoczniemy II etap badań stratygraficznych w kościele św. Bartłomieja przygotowujących renowację wnętrza świątyni. Wystąpią utrudnienia w poruszanie się wewnątrz, które będą nam towarzyszyć do wiosny przyszłego roku – czasu ukończenia całości prac.

7. Bardzo dziękuję za zorganizowanie i udział w Parafialnym Dniu Chorego. Zespołowi Caritas; wolontariuszom z Rady Parafialnej i nie tylko oraz Scholi wraz z Rodzicami za przygotowanie miłego spotkania w ogrodzie po Mszy św. Scholi z p. Dominikiem za prowadzenie pięknie całej liturgii w kościele. Niech Was dobry Bóg nagrodzi wszystkim za okazane serce i włożony wysiłek.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę, bo do kościoła św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 86 – 78a a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 74a – 66.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński