PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa wg stałego porządku. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dziś odbędzie się w Lesznie „Dzień dla Życia i Rodziny”, który rozpoczyna się od marszu o godz. 13:00 sprzed kościoła św. Jana Chrzciciela. Szczegółowy program na plakacie w gablocie ogłoszeń. Dziś również odpust w parafii w Radomicku – suma o godz. 11:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        w poniedziałek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość
        we wtorek – NMP Świętogórskiej z Gostynia
        w piątek – Św. Ireneusza – Biskupa, Męczennika i Doktora Kościoła
        w sobotę – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość

3. W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msza św. w kościele św. Bartłomieja o godz. 18:00 a składka zbierana w kościele jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji soboty ta Msza św. jest również Mszą św. niedzielną.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty w kancelarii i na konto parafialne.

5. Bardzo dziękuję Głównemu Wykonawcy za ustawienie rusztowania oraz Pracowni Konserwacji Zabytków z Kostrzyna za wykonane w tym tygodniu prace przy kościele św. Bartłomieja. Dalsze badania konserwatorskie będą prowadzone od 1 lipca. Z zaistniałymi w wyniku prowadzonych prac trudnościami w poruszaniu się wewnątrz świątyni musimy się pogodzić do wiosny przyszłego roku, tj. czasu ukończenia całości prac.

6. Dziękuję za sprzątanie kościołów, a szczególnie kościoła św. Bartłomieja i otoczenia probostwa oraz za piękne kwiaty. Usunęliśmy wspólnie dużą cześć zanieczyszczeń remontowych. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 60 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 58 – 54.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

8. Na prośbę p. Burmistrz podaję treść komunikatu Urzędu Miasta i Gminy w Śmiglu:
«W nawiązaniu do pojawiających się kolejnych sygnałów o osobach, które w naszej gminie odwiedzają mieszkańców w ich domach i oferują pomoc przy składaniu i obsłudze wniosków w Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze” informuję, że pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla nie składają w tej sprawie wizyt w domach mieszkańców Gminy Śmigiel. Pracownicy śmigielskiego urzędu prowadzą bezpłatne doradztwo w zakresie Programu „Czyste Powietrze” wyłącznie w siedzibie Urzędu.
Ewentualne kontrole przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu „Czyste Powietrze” poprzedzone są zawsze informacją w tej sprawie z wyprzedzeniem.
W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego Śmigla».

ks. Piotr Kufliński