1. W niedzielę wakacyjny porządek Mszy św. czyli o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

w środę – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i męczennika
       w czwartek – Wniebowzięcie NMP – uroczystość
       w sobotę – Św. Jacka, Kapłana

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Wyrazem naszej wiary i patriotyzmu niech będą wywieszone na domach flagi. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas diecezjalnej. W tym dniu przypada odpust we Farze w Śmiglu u OO Saletynów. Suma o godz. 11:30.

4. Odpust w Charbielinie – program w kościele św. Teresy. Program odpustu w Górce Duchownej na stronie internetowej parafii i w kościele św. Teresy.

5. Odpust Św. Bartłomieja – patrona parafii w sobotę 24 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11:00, którą odprawi i kazanie wygłosi O. Florencjan. Już dziś serdecznie zapraszam i dziękuję za zaoferowaną pomoc przy jego organizacji.

7. Pogrzeb śp. Mieczysława Łapszyna w najbliższy wtorek o godz. 10:00.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace remontowe. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Ofiary na KUL WT i szkoły w przyszłą niedzielę.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary składane na remonty parafialne.

10. Dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Nowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

11. Polecam Przewodnik Katolicki.

12. Gościom życzę miłego pobytu w naszej parafii, a tym którzy wyjechali bezpiecznego czasu wypoczynku i spotkania z Bogiem w świecie.