1. W niedzielę Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Msza św. zbiorowa we wrześniu w piątek 20 o godz. 17:00.

we wtorek – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

3. W tym tygodniu jest I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.

4. W poniedziałek zapraszam do rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. w intencji uczniów i nauczycieli o godz. 8:30 w kościele św. Teresy.

5. Od roku są w naszej parafii przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszam uczniów klas ósmych, pierwszych szkoły średniej oraz tych, którzy tego sakramentu nie przyjęli (a chcieliby) na spotkanie – katechezę w 6 września, godz. 17:00 w salce parafialnej. Przypominam, że przyjęcie sakramentu bierzmowania jest warunkiem udzielenia przez Kościół Katolicki zgody na m.in. zostanie rodzicem chrzestnym.

6. Bardzo dziękuję za dwa najpiękniejsze dni przeżyte w naszej wspólnocie tzn. Odpust Parafialny i pieszą pielgrzymkę do Górki Duchownej. Wspólnocie Różańca za piękną dekorację kościoła Patrona oraz stałej grupie ochotników za wykonane dekoracje wokół świątyni i wykoszenie trawy. Szczególnie Scholi, asyście liturgicznej i dziewczynkom sypiącym kwiatki, za oprawę uroczystości (pocztom sztandarowym, ministrantom i szafarzom – p. Mieczysławowi za koordynację całości). OO Florencjanowi i Maksiminowi za sprawowanie liturgii. Za pielgrzymkę do Górki Duchownej – pieszo szło i jechało w wózkach w tym upale ponad 90 osób (głównie młodzieży). Również pozostałym za dojazd na Mszę św. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w jej organizacji pieszej – zwłaszcza rodzicom Scholii za kierowanie ruchem i inne posługi. A całej Scholii za upiększenie liturgii grą i śpiewem. Pocztom sztandarowym i asyście. Osobne podziękowanie Policji w radiowozach, którzy towarzyszyli nam w obie strony i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną, którą polecam.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty. Dzierżawcom ziemi przypominam o terminie kolejnej raty podatku rolnego do 15 września. Dziękuję pierwszemu za uregulowanie podatku i dzierżawy. Złożone ofiary z okazji Mszy dożynkowej przez 10 rolników w wysokości 530 zł przeznaczam w całości na remont św. Bartłomieja. Składka w przyszłą niedzielę na cele remontowe. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary dla poszkodowanych w pożarze w Poznaniu.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.