Codziennie przed Mszą św. Zapraszamy!

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe (które zaczynamy od wtorku) będą przed Mszą św. również w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00. O prowadzenie różańca, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu, proszę Wspólnotę Różańcową wg dotychczasowego planu. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. we wtorek nowenna do MBNP w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15 – wyjątkowo (I sobota miesiąca).

w poniedziałek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
        we wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
        w środę – Św. Aniołów Stróżów
        w piątek – Św. Franciszka z Asyżu
        w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. W I piątek objazd chorych od godz. 8:00 a okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.

4. Serdecznie wszystkich zapraszam na odpust św. Teresy w przyszłą niedzielę 6 października. Suma o godz. 11:30 na którą zaprosiłem kapłanów dekanatu. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi proboszcz parafii śmigielskich O. Jan Kijek. Proszę całą obsługę liturgiczną z szafarzami, ministrantów, Scholę, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca oraz dziewczynki do sypania kwiatków.

5. Zapraszam na XXII Rajd Różańcowy w sobotę 5 października. Wyruszamy o godz. 9:00 (zbiórka 8:45). Szczególnie zapraszam dzieci I komunijne, którym poświęcę różańce u Matki Bożej Pocieszenia oraz kandydatów do bierzmowania i naszą Scholę do prowadzenia śpiewów. Zapraszam też wszystkich, którzy czują się młodzi przed Bogiem i chcą z nami pójść do Matki.

6. Pogrzeb śp. Jolanty Napierałą w środę 2 października o godz. 10:00.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty. Również dzierżawcom za uregulowany podatek rolny i dzierżawę. W kościele św. Bartłomieja kontynuujemy nakładanie tynków renowacyjnych WTA. Została nałożona 2 warstwa, która po wyschnięciu czeka na kolejną. Od poniedziałku przyjmuję rezerwacje Mszy św. na 2025 r. Także wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki również w zakrystii po Mszach św.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z Olszewa a kościoła św. Bartłomieja ul. Okrężnej (numery Parzyste).

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.