Codziennie przed Mszą św. Zapraszamy!

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. również w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00. Prowadzi Wspólnota Różańca po wystawieniu Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. we wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W tym tygodniu Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o godz. 17:00. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

we wtorek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
         w środę – Św. Jadwigi Śląskiej
         w czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
         w piątek – Św. Łukasza, Ewangelisty – Święto

3. W poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej; we wtorek – Dzień Dziecka Utraconego; w piątek – Dzień Pracowników Służby Zdrowia a w sobotę 40 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynającą cały tydzień misyjny. Składka przeznaczona jest na papieskie działa misyjne.

4. Pogrzeb śp. Roberta Książkiewicza w środę 16 października o godz. 10:00.

5. Bardzo dziękuję za piękne przygotowanie odpustu św. Teresy. O. Janowi ze Śmigla za wygłoszone słowo podczas sumy i przybyłym na nią kapłanom. Scholi za przepiękną oprawę muzyczną (zwłaszcza grającym na instrumentach – po raz pierwszy naszym organistkom! Również gitarzystkom, flecistkom i skrzypaczce. Za wykonanie wszystkich pieśni a zwłaszcza „Te Deum laudamus”. Szafarzom i ministrantom za asystę. Wspólnocie Różańca i parafialnym pocztom sztandarowym. Niosącym baldachim i maluchom wraz z opiekunami sypiącym kwiatki. Za wykonanie dekoracji świątyni: w środku – kwiaciarni a na zewnątrz wolontariuszom. Panu Mieczysławowi za czuwanie nad organizacją. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Niech św. Teresa wyprasza wszystkim łaski u Boga.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty. Prace postępują zgodnie z przyjętymi procedurami. Przyjmuję rezerwacje Mszy św. na cały 2025 r. a także wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki również w zakrystii po Mszach św.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów, otoczenia probostwa i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 51-37 a kościoła św. Teresy ul. Krętej 40-26.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.