Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. w poniedziałek i wtorek wyjątkowo o godz. 17:00 w środę o godz. 8:00 a od czwartku o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek jest również Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy o godz. 17:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
  w środę – Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy
  w czwartek – Bł. Salomei, Zakonnicy
  w piątek – Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
  w sobotę – Ofiarowanie NMP
 3. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 5. W związku z moim wyjazdem na rekolekcje kapłańskie biuro parafialne będzie nieczynne w poniedziałek a Msze św. w poniedziałek i we wtorek będą o godz. 17:00. W nagłym wypadku – do chorego – proszę udać się do Górki Duchownej.
 6. Rodziców młodzieży z I klas gimnazjum, którzy rozpoczęli przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 7. Z radością informuję, że dwie nasze uczennice bojanowskiego gimnazjum Wiktoria i Weronika Piotrowskie z II klasy otrzymały wyróżnienie w konkursie Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta (Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Polska Odrodzona) pt. Wdzięczni za niepodległość.
 8. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć finansowo telewizję Trwam i Radio Maryja będą mogli to uczynić w najbliższą niedzielę 22 listopada po Mszach św. do puszek przed kościołem.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok, są jeszcze wolne intencje w tym roku. Można też składać wymienianki roczne. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 35a – 31 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 40 – 22. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami liturgicznymi nie stawiamy kwiatów na ołtarzu soborowym gdzie sprawowana jest Najświętsza Ofiara.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński