Wielki POST

wczaso-rekolekcje-2014_1Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje Wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych.. Wszystkie zgłoszenia na turnusy można zgłaszać osobiście lub przez opiekuna prawnego w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej ul. Rynek Wildecki 4 a, 61 – 546 Poznań, w godz. 9.00 – 15.00 od dnia 1 kwietnia 2014r.
Przy zapisie obowiązkowa wpłata 150 zł.
wraz z wypełnionym kwestionariuszem, który jest do pobrania w biurze Caritas lub na stronie internetowej www.caritaspoznan.pl.
W razie rezygnacji wpłaty nie będą zwracane. Pozostałą kwotę należy wpłacić obowiązkowo najpóźniej trzy tygodnie przed wyjazdem.
Wyjazd z Poznania w dniu rozpoczęcia turnusu z ul. Przemysłowej o godz. 10.00 – autokarem wraz z opiekunami – wolontariuszami, powrót ostatniego dnia, po obiedzie w to samo miejsca. Możliwy jest dojazd własny. Wiadomość należy podać przy zgłoszeniu.
Miejsce zbiórki: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Rynek Wildecki 4 a. W wyjątkowych trudnych sytuacjach finansowanych można ubiegać się o pomoc w Parafialnych Zespołach Caritas lub Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

tabela

**turnus dla osób mogących chodzić po schodach

* turnus dla osób poruszających się samodzielnie

DĘBKI K/ŻARNOWCA – Dom przy Piaśnicy nr 206, 84 -112 Żarnowiec. Ośrodek Charytatywno – Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Poznańskiej „Gwiazda Morska” leżący na terenie Krajobrazowego Parku Nadmorskiego, 370 km od Poznania.

CHLUDOWO– Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów, ul. Kościelna 15, 62-001 Chludowo, 16 km od Poznania.

GOSTYŃ – Klasztor Księży Filipinów na Świętej Górze, 63 – 800 Gostyń przy Sanktuarium Świętogórskiej, 70 km od Poznania

ZABORÓWIEC – Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjno – Wypoczynkowy, ul. Powstańców Wlkp.,

64 – 150 Wijewo, Przemęcki Park Krajobrazowy, 82 km od Poznania.

ZANIEMYŚL -Ośrodek Charytatywno – Wypoczynkowy „Bojanowe Gniazdo” Caritas Archidiecezji Poznańskiej ul. ks. Nawrowskiego 2 63-020 Zaniemyśl, 40 km od Poznania.