PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech to będzie czas zadumy nad swoim życiem i przygotowania do spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam a szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane będą trzy figurki Matki Bożej, które będą odwiedzać domy naszej parafii. Rodzina, do której przybędzie figurka niech zbierze się razem na wieczorny pacierz. We wtorek po IV niedzieli Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Św. Andrzeja, Apostoła – święto
  w czwartek – Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
 4. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy też akcję „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami, na których jest napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Bombki z dziesiątką dzieci naszej parafii zawisły na innym drzewku i od tamtych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do soboty 19 grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustową obchodzi parafia św. Barbary w Buczu. Suma o godz. 12:00. Przed kościołem będziemy po Mszach św. zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:30. Objazd chorych od godz. 8:00. W najbliższy wtorek spotkanie ze wspólnotą różańca po wieczornych Roratach.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok oraz ostatni tydzień wymienianki roczne. Nowe będą czytane od przyszłej niedzieli. Dla potrzeb liturgii zakupiłem dwa nowe mszały ołtarzowe, które zostaną poświęcone podczas rorat. Mamy już obie choinki na święta: bardzo dziękuję jak również za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 14 – 2 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Krętej nr 19 – 11. W czasie Adwentu nie umieszczamy kwiatów na ołtarzach. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje adwentowe w kościołach.
 9. Polecamy Przewodnik Katolicki a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Są również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński