Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. od poniedziałku o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Diecezjalne Radio Emaus.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Nawrócenie Św. Pawła, Apostoła – święto
  we wtorek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
  w środę – Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa
  w czwartek – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
 4. Pogrzeb śp. Haliny Lemańskiej we wtorek 26 stycznia o godz. 12:00.
 5. W przyszły wtorek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Na godz. 18:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.
 6. Zakończyłem kolędę, tzn. odwiedziny duszpasterskie u parafian. Składam gorące podziękowanie za gościnę i okazaną życzliwość wielu parafian oraz za złożone ofiary. Za wszystkie rozmowy, wyrazy wsparcia i otuchy oraz za oferowaną pomoc w różnych sprawach. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Cieszy fakt otwarcia wielu domów, smuci postawa niefrasobliwości w sprawach religii, która jest też obecna. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy pozostają troską całej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie dotarłem, bo okazało się to niemożliwe a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek (w okresie zimowym) od godz. 17:00 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższym czasie.
 8. Została naprawiona brama wjazdowa na probostwo. Zakupiłem dla potrzeb liturgii I część nowych lekcjonarzy do czytania Pisma św. (w dwóch egzemplarzach dla obu kościołów). W najbliższym czasie gdy się ociepli przystąpimy do montażu nowej rozdzielni elektrycznej na miarę XXI w. w kościele św. Bartłomieja.
 9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 13 i 13a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej 15 – 31.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński