Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w czwartek wieczorna Msza sw. wyjątkowo w kościele św. Teresy. W piątek o godz. o 17:15 droga krzyżowa i Msza św. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją do uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.

 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
 3. Zapraszam na drogę krzyżową godz 17:15 w kościele św. Teresy o poprowadzenie której proszę ministrantów seniorów.
 4. W najbliższą sobotę wieczorem rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w przyszłą sobotę i niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie za trud apostolski. Liczę na hojność parafian. Od poniedziałku 29 lutego do środy 2 marca są również rekolekcje szkolne. Będzie je głosił O. Konstanty mgr Nowicjatu z Osiecznej.
 5. Spowiedź wielkanocna całodzienna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w czwartek 17 marca przed Niedzielą Palmową.
 6. Chętni do prowadzenia ze mną drogi krzyżowej w Wielki Piątek ulicami naszej parafii proszę aby się zgłaszali na probostwie lub w zakrystii (do obsługi jednej stacji potrzeba 5 osób – cztery do niesienia krzyża i jedna do przeczytania rozważania).
 7. Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Śmiglu organizuje dwudniowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa dla całego dekanatu. Zapisy wraz z wpłatą na probostwie.
 8. Caritas Poznańska prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Caritas.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 17:00 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Do 17 marca – tj. ostatni czwartek przed Wielkim Tygodniem przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł) tylko od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku i dzierżawę za I półrocze. Są też zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną umowy dzierżawy na kolejne 5 lat.
 10. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy już złożyli daninę diecezjalną oraz za ofiary na ogrzewanie. W związku z rozpoczynającym się w najbliższą środę remontem oświetlenia w kościele św. Bartłomieja czwartkowa wieczorna Msza św. będzie w kościele św. Teresy.
 11. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu jak również za złożoną ofiarę na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 83 – 89 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. Za tydzień Mały Przewodnik będzie z piękną książeczką o Mszy sw. w cenie 6 zł 90 gr. U ministrantów można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński