PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W piątek o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja Msza św. zbiorowa za zmarłych. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  3. W tym tygodniu są obchodzone centralne uroczystości jubileuszu Chrztu Polski: w czwartek w Gnieźnie a w piątek i sobotę w Poznaniu.
  4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac remontowych. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za składane ofiary w kancelarii. Zakończyliśmy prace modernizacyjne oświetlenia w kościele św. Bartłomieja i jego otoczeniu. „Bóg zapłać” za wykonanie i montaż nalepek na ławkach, naprawę mikrofonów i wszystkie inne wykonane w tym tygodniu naprawy w kościołach i na probostwie.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Na ławkach zostały wymienione nalepki. Ewentualne błędy proszę zgłosić w kancelarii. Bardzo dziękuję rodzinom, które przyjęły zaszczyt, ale i trud budowy ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
  6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Teresy z ul. Dworcowej.
  7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. Są również darmowe gazetki Caritas Poznańskiej informujące o dobroczynnej działalności tej organizacji.

ks. Piotr Kufliński