PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. W czwartek zapraszam na różaniec prowadzony przez klasy III w kościele św. Bartłomieja o godz. 15:00 (zamiast wieczorem).
 2. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Składka zbierana w świątyni jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w piątek – Św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza – święto
 4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Rocznicy poświęcenia własnego kościoła. U nas dodatkowo w naszej parafii jest to Niedziela Powołaniowa. Przyjadą klerycy, którzy po Mszach św. będą kwestować dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 5. Rogale św. Marcina pod patronatem Caritas będą do nabycia w niedzielę 6 listopada po Mszach św. Dochód z nich przeznaczony jest na remont Domu Dziecka w Lesznie i zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i potrzebujących. Już dziś zachęcam – cena jednego to 6 zł.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości bierzmowania. Całej służbie liturgicznej: panu organiście, kościelnemu, chórowi i scholi, pani Magdzie oraz ministrantom. Za wykonanie pięknych dekoracji. Młodzieży za godną postawę a szczególnie za bardzo miłe słowa podziękowania. Niech Duch Święty, którego otrzymaliście umacnia was w dobrym.
 7. Równie serdecznie dziękuję za organizację XV – jubileuszowego – Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II, w którym wzięło udział 90 osób. Ks. Kustoszowi Piotrowi Bartkowiakowi za serdeczne przyjęcie. Pani katechetce, pani Ilonie wraz ze scholą, ministrantom, całej obsłudze logistycznej. Szczególne podziękowania policji i naszym strażakom za eskortę i ochronę podczas drogi. Pani Magdzie za obsługę fotograficzną. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski. Jego relikwie goszczą do jutra w Górce Duchownej.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. „Bóg zapłać” za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii i za wykonane w tym tygodniu wszystkie prace. Mamy już zainstalowane nowe grzejniki w domu parafialnym. W tym tygodniu nastąpi podłączenie do sieci gazowej. Październikowe spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania odkładamy na listopad, bo musimy najpierw sprawdzić działanie ogrzewania.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 9 – 1 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 10 – 2.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński