PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w piątek koronka do Bożego miłosierdzia. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 listopada o godz. 17:00.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w środę – Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  w czwartek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  w piątek – Św. Marcina z Tours, Biskupa
  w sobotę – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
 3. W piątek – Święto Niepodległości – zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 do kościoła św. Teresy. Składka zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W dniu tym nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00.  Przynosimy ze sobą zeszyty.
 6. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 7. Dzisiaj po Mszach św. można nabywać rogale św. Marcina pod patronatem Caritas. Zachęcam do nabywania (dochód jest przeznaczony dla potrzebujących) – cena jednego to 6 zł.
 8. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe – głównie na zmniejszenie długu za wykonane już ogrzewanie gazowe w domu parafialnym. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również składającym ofiary w kancelarii.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Przyjmowane są wymienianki roczne i jednorazowe. Nowe wymienianki roczne będą czytane od II Niedzieli Adwentu a jednorazowe są czytanie (aż do ich wyczerpania) w czasie modlitwy wiernych podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Można już rezerwować terminy Mszy św. na 2017 r.
 10. „Bóg zapłać” za wykonane w tym tygodniu prace. Za zabezpieczenie ujęć wody przed zamarznięciem w kościołach, piwnicach i na cmentarzu oraz konserwację kosiarki na wiosnę.
 11. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej 13 – 19 i 16 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.
 12. Polecamy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński