PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Teresy.

 2. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu wspominamy:we wtorek – Św. Pio z Pietrelciny, Kapłanaw czwartek – Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana

  w sobotę – Św. Wincentego à Paulo, Kapłana

 4. Za dwa tygodnie – w niedzielę 5 października – przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Teresy. Suma odpustowa w intencji Parafian z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 11:30. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkie grupy duszpasterskie. Do niesienia relikwii św. Jana Pawła II podczas procesji zapraszam ministrantów seniorów. Po Mszy św. będzie okazja uczczenia relikwii dla wszystkich chętnych.
 5. Za trzy tygodnie w sobotę 11 października odbędzie się Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Zabieramy ze sobą relikwie św. Papieża, które będziemy nieść na ramionach. Jest to niezwykła okazja, aby każdy z uczestników mógł ponieść sam, choć kawałek te święte relikwie. Już dziś serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, ale też wszystkich, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie.
 6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcy ziemi regulują swoje zobowiązania finansowe wobec parafii (niektórzy zaległy podatek a pozostali II ratę dzierżawy). „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele parafialne. Mamy zapłacony relikwiarz i relikwiarium, pozostał jeszcze dług za feretron. Można składać wymienianki całoroczne i jednorazowe w kancelarii i po Mszach św. w zakrystii.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace na rzecz parafii, zwłaszcza prace porządkowe na naszym cmentarzu.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 2 – 8.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński

proboszcz