Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Jesteśmy po I spowiedzi św. dzieci, które przygotowują się do I komunii św. Bardzo dziękuję p. Ani – katechetce za piękne przygotowanie ich do tego sakramentu.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla poszkodowanych w wojnie w Syrii, zwłaszcza w zniszczonym Aleppo.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski
  we wtorek – św. Marka, Ewangelisty – święto
  w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00
 5. Dnia 18 maja 2017 r. (czwartek) w katedrze poznańskiej podczas Mszy św. o godz. 16:00 nasz kleryk Przemysław Sobol otrzyma święcenia diakonatu. Na tę wyjątkową uroczystość organizujemy dla chętnych wyjazd autobusem. O godz. 13:00 odjedzie on sprzed dworca kolejowego. Zapisy na wyjazd do Poznania z wpłatą u ks. proboszcza. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Trwają prace remontowe przy dachu kościoła św. Teresy. O stanie technicznym dachu świadczy fakt, że zużyliśmy dotąd ponad 30 worków zaprawy, aby ratować luźne dachówki i gąsiory. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym finansowo te prace. Przez kilka miesięcy będziemy zbierać składki, aby zapłacić za te remonty.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii, a więc: za wykonanie i montaż nowych nalepek na ławkach, za naprawę mikrofonów, darczyńcom za wyczyszczenie ornatów oraz za ofiarowane piękne wazony do kościoła św. Bartłomieja. Niech wam Bóg nagrodzi swą łaską dobroć serca.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w tym tygodniu, również za złożone ofiary na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 2 – 10 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 1 – 9.
 10. Starosta Kościański i Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie organizują Targi Pracy w dniu 26 kwietnia od godz. 1400 do 1700 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ratajczaka w Kościanie ul. Wielichowska 43a. Zaproszone są osoby bezrobotne oraz te, które pracując chciałyby zmienić dotychczasowe miejsce pracy. Udział w Targach jest bezpłatny.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki z comiesięcznym modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński