1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona, jako Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa te są w łączności z nabożeństwem majowym, które rozpoczynamy od poniedziałku codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę i najbliższą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
    we wtorek – Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
    w środę – NMP Królowej Polski i głównej patronki Polski – uroczystość
    w czwartek – św. Floriana
    w sobotę – Św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto
  3. W środę w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę.
  4. W przyszłą niedzielę jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W naszej parafii będzie on w niedzielę 21 maja, podczas której będziemy gościć naszych kleryków.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.
  6. Za dwa tygodnie w niedzielę 14 maja przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę 13 maja od godz. 900 w kościele św. Teresy. Będzie spowiadać dwóch kapłanów.
  7. Dnia 18 maja w czwartek udajemy się autobusem do katedry poznańskiej na niezwykłą uroczystość – Mszę św. o godz. 16:00 podczas której nasz kleryk Przemysław Sobol otrzyma z rąk J.E. ks. Biskupa Grzegorza Balcerka święcenia diakonatu. Odjazd sprzed dworca kolejowego o godz. 13:00. Przyjmuję zapisy w kancelarii lub zakrystii. Liczba wolnych jeszcze miejsc szybko zmniejsza się.
  8. Msza św. zbiorowa za zmarłych – 19 maja o godz. 17:00 w kościele św. Teresy.
  9. Wszystkich chorych już dziś zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 28 maja na Mszę św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami św. do kościoła św. Bartłomieja oraz na spotkanie przy kawie lub herbacie na salce parafialnej, które organizuje Caritas Parafialna.
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Jeden z dzierżawców ziemi zalega jeszcze z opłatami na rzecz parafii.
  11. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane prace dla parafii w tym tygodniu: za rozebranie dekoracji wielkanocnych i wykonanie nowych na Święto Matki Bożej oraz za wykoszenie trawy wokół probostwa.
  12. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.
  13. Polecam Przewodnik Katolicki – podwójny numer za 6 zł i nowy Mały Przewodnik.