1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę Msze św. już według stałego porządku. Będzie to również niedziela Modlitwy w intencji powołań i pomocy dla naszego Seminarium Duchownego. Będziemy gościć naszych kleryków, którzy po Mszach św. będą zbierać ofiary przed kościołem dla Seminarium. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) Msze św. o godz. 18:00 (w poniedziałek wyjątkowo o godz. 16:00) w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.
    we wtorek – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski – święto
  3. W najbliższy czwartek 18 maja udajemy się autokarem do katedry poznańskiej na Mszę św. w czasie której nasz kleryk Przemysław Sobol otrzyma święcenia diakonatu. Odjeżdżamy punktualnie o godz. 13:00 sprzed dworca kolejowego.
  4. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 19 maja o godz. 17:00 w kościele św. Teresy.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  6. Za dwa tygodnie zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 28 maja. Msza św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami św. w kościele św. Bartłomieja a po nie spotkanie przy kawie lub herbacie na salce parafialnej, które organizuje Caritas Parafialna.
  7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na zmniejszenie długu za wykonane w ostatnim okresie prace remontowe w obu kościołach i kaplicy przedpogrzebowej.
  8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu (zwłaszcza rodzicom dzieci klas II, którzy przygotowali kościół św. Teresy do I komunii św.). Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.