Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś na prośbę Papieża Franciszka zbieramy po Mszach św. ofiary dla chrześcijan prześladowanych w Syrii. Składka w kościele – na polecenie Episkopatu Polski – jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – św. Andrzeja Dung-Laca, Kapłana i Towarzyszy
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie. A od przyszłego poniedziałku zaczynamy Roraty, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszam a zwłaszcza dzieci i młodzież. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w opłatki świąteczne. W tym roku będą również kolorowe opłatki przeznaczone dla zwierząt.
 5. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 17 grudnia.
 6. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Zbiórkę zakończymy w czwartek 18 grudnia. Kontynuować też będziemy akcję trzech parafii naszego dekanatu pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy w najbliższą niedzielę stanie drzewko z dziesięcioma bombkami na których będzie napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Podobne bombki z dziesiątką naszych dzieci zawisną na drzewku innej parafii i od tamtejszych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo też do czwartku 18 grudnia.
 7. Dorosłych i starszą młodzież zapraszamy na weekendowe adwentowe rekolekcje przeżywane w milczeniu, w klimacie duchowości ignacjańskiej, Radość bycia w Kościele, które w dniach 12-14 grudnia 2014 roku odbędą się w Poznaniu w Morasku w ramach Szkoły Formacji Duchowej. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Siuda z Dzieła Biblijnego.
 8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Przyjmowane są wymienianki roczne. Nowe będą czytane od II Niedzieli Adwentu. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku
 9. Bardzo dziękuję za zaoferowane na święta choinki do obu kościołów. Dziękuję za zrobione porządki na wokół probostwa i na cmentarzu – zwłaszcza za usunięcie liści.
 10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska ferma i nr 9 a kościoła św. Teresy z Parska blok nr 10.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki. U ministrantów przed wyjściem z kościoła od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 12 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński